menusearch
havarasan.ir

تفاوت کمپرسور یخچال با کمپرسور سردخانه تنها در ابعاد نیست

به وب سایت رسمی شرکت هوارسان ناب ارس خوش آمدید
تخصصی ترین مرکز تولید و فروش دستگاه‌‌‌‌های هواساز

۱۳۹۴/۹/۲۳ دوشنبه
(0)
(0)

تفاوت کمپرسور یخچال با کمپرسور سردخانه تنها در ابعاد نیست

تفاوت کمپرسور یخچال با کمپرسور سردخانه تنها در ابعاد نیست

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، یکی از انواع کمپرسور که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، کمپرسور سردخانه است که به آن کمپرسور تبرید نیز گفته می‌شود. نکته مهمی که در رابطه با کمپرسور سردخانه باید بدانید این است که این سیستم به عنوان قلب سیستم سرمایشی شناخته می‌شود وظیفه کمپرسور در سیستم سردخانه چرخاندن مبرد بوده و همین مسئله باعث می‌شود تا شاهد استفاده از این دسته از محصولات در صنایع مختلف باشیم.

امروزه کمپرسور سردخانه با ویژگی‌ها و امکانات مختلفی طراحی، تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در نتیجه اگر قصد خرید این محصولات را دارید باید کمپرسور سردخانه موجود در بازار را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا در نهایت بتوانید محصولی متناسب با نیاز خود را خریداری کرده و به بهترین شکل از این دسته از محصولات استفاده کنید.

کمپرسور پیستونی رفت و برگشت

یکی از انواع کمپرسورها که امروزه شاهد استفاده از آن در صنایع مختلفی هستیم، کمپرسور‌‌‌‌های پیستونی رفت و برگشت است. از نظر قدمت و تاریخچه این دسته از محصولات به عنوان قدیمی ترین کمپرسور‌‌‌‌های صنعتی به حساب می‌آید و از آن‌ها در ساخت یخچال و وسایل تهویه استفاده می‌شد.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که امروزه نیز از کمپرسور‌‌‌‌های پیستونی رفت و برگشت در وسایل سرما ساز استفاده می‌شود و شاهد بهره بردن صنایع مختلف از این دسته از کمپرسورها هستیم.

کمپرسور پیستونی رفت و برگشت را بی شک باید مادر تمام کمپرسور‌‌‌‌های امروزی در نظر گرفت، این محصول از لحاظ عملکرد بسیار شبیه به محفظه احتراق در خودروها بوده اما تفاوت آن این است که در دسته از محصولات، پس فشرده سازی سیال شاهد جرقه و یا انفجار نیستیم و گاز فشرده شده از سمت شیر به بیرون هدایت می‌شود. این سیستم و عملکرد باعث شده تا کمپرسور پیستونی رفت و برگشت مزایا مختلفی داشته باشد و شاهد استفاده از آن‌ها در بخش‌‌‌‌‌های گوناگونی از صنایع باشیم.

کمپرسور اسکرال مناسب کولر گازی

نسل جدیدی از کمپرسورها که امروزه شاهد استفاده از آن‌ها هستیم، کمپرسور اسکرال هستند که در آن‌ها شاهد دو مارپیچ هستیم و این کمپرسور از آن‌ها استفاده می‌کند. موضوع مهم این است که در این کمپرسورها یک مارپیچ ثابت بوده و مارپیچ دیگر همواره در حال دوران است.

این دوران باعث فشرده شدن گاز و بالا رفتن دما و همچنین فشار می‌شود. استفاده از این دسته از کمپرسورها در چیلرها و یا سردخانه‌هایی که نیاز به ظرفیت بالایی ندارند گزینه متداولی بوده و همین مسئله باعث شده تا در بخش‌هایی چون کولرگازی نیز شاهد استفاده از کمپرسور اسکرال باشیم.

کمپرسور یخچال یا موتور یخچال چیست؟

یکی دیگر از انواع کمپرسور‌‌‌‌های موجود در بازار، کمپرسور یخچال یا موتور یخچال است. به منظور بررسی این دسته از محصولات باید گفت که مهم‌ترین قسمت یک یخچال فریزر بی شک کمپرسور یا موتور آن است، چرا که قلب یخچال را شامل می‌شود و در واقع بخشی است که باعث به وجود آمدن سرما در فضای داخلی یخچال می‌شود.

امروزه شرکت‌‌‌‌‌های تولید کننده یخچال تمام تلاش خود را می‌کنند تا کمپرسور یخچال حرفه ای، با کیفیت، قدرتمند و با راندمان عالی را به بازار عرضه کنند.

همین مسئله باعث شده تا هر ساله شاهد طراحی و تولید کمپرسور یخچال در طرح‌‌‌‌‌های مختلف و مدل‌‌‌‌‌های گوناگونی باشیم. همین تنوع است که این امکان را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد تا بتوانند متناسب با نیاز خود یخچالی با کمپرسور پیشرفته و حرفه ای را خریداری کنند.

کمپرسور سردخانه استوک

موضوع لازم به ذکر این است که یک کمپرسور سردخانه حرفه ای قیمت بالایی داشته و همین مسئله باعث شده تا افرادی که کمپرسور آن‌ها با مشکل مواجه می‌شود، به جای خرید یک کمپرسور جدید به سراغ کمپرسور سردخانه استوک رفته و در واقع یک کمپرسور سردخانه دست دوم را خریداری کنند.

در صورتی که شما بتوانید یک کمپرسور استوک با کیفیت و حرفه ای را پیدا کنید، می‌توانید در هزینه‌‌‌‌‌های خود به طرز چشمگیری صرفه جویی کرده و مشکل به وجود آمده در کمپرسور سردخانه خود را نیز به بهترین شکل ممکن برطرف کنید.

قطعات یدکی کمپرسور برودت

افرادی که اقدام به خرید کمپرسور برودت می‌کنند، همواره این سوال بسیار مهم را مطرح می‌کنند که قطعات یدکی این دسته از کمپرسورها شامل چه مواردی می‌شود و به منظور خرید لوازم یدکی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که اگر بخواهیم قطعات یدکی موجود در کمپرسور را به شما معرفی کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میل لنگ

یاتاقان ثابت

یاتاقان متحرک

اویل پمپ

زغال سیل

سیل کامل

واشر و اورینگ کامل

شاطون

پیستون

رینگ روغن

رینگ کمپرس

سوپاپ دهش

سوپاپ مکش

ولو پلیت دهش و مکش

بوش سیلندر

گژنپین

بوش گژنپین

فنر اطمینان سیلندر

فیلتر روغن

فیلتر ساکشن

استفاده از این قطعات یدکی به شما کمک می‌کند تا در صورتی که هر یک از اجزا و بخش کمپرسور برودت شما با مشکل خاصی مواجه شد به راحتی بتوانید از این قطعات یدکی استفاده کرده و این قطعات را جایگزین بخش معیوب کمپرسور خود کنید. این مساله به شما کمک می‌کند تا بتوانید سالیان سال از کمپرسور برودت استفاده کرده و هر زمان که با مشکل خاصی مواجه شدید، قطعات یدکی آن را مورد استفاده قرار دهید.

توجه به این مسئله بسیار مهم به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکل در کمپرسور برودت به جای این که اقدام به خرید کمپرسور جدید کنید، با تعویض قطعات یدکی جان تازه ای به کمپرسور خود داده و بتوانید به طرز چشمگیری در هزینه‌‌‌‌‌های خود صرفه جویی کنید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر