menusearch
havarasan.ir

کمپرسور‌‌‌‌های اسکرو

به وب سایت رسمی شرکت هوارسان ناب ارس خوش آمدید
تخصصی ترین مرکز تولید و فروش دستگاه‌‌‌‌های هواساز

پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(2)
(0)

کمپرسور‌‌‌‌های اسکرو

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسور‌‌‌‌های صنعتی است که کاربرد‌‌‌‌های زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو رزوه نر و ماده، در دو جهت مخالف کار می‌کند. این حرکت باعث بالا رفتن فشار و دما شده و فشار مورد نیاز دستگاه را تولید می‌کند. مهم ترین بخش از در کمپرسور‌‌‌‌های اسکرو قسمت هواساز آن است که از آن به عنوان قلب کمپرسور یاد می‌کنند فلذا کیفیت بالای قسمت هواساز موجب افزایش عمر کمپرسور میگردد. با توجه به اهمیت قسمت هواساز شرکت هوارسان ناب ارس تمام محصولات و قطعات این بخش از محصولات تولیدی خود را از برند‌‌‌‌های معتبر و مطرح جهانی با بالاترین کیفیت انتخاب میکند.

 

 

فیلتر هوا

فیلتر هوا در کمپرسور وظیفه مهمی را بر عهده دارد. فیلتر هوا برای خارج کردن گاز‌ها از کمپرسور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

بلبرینگ

بلبرینگ‌ها نقش اساسی در دستگاه کمپرسور اسکرو دارند. این قطعه در کمپرسور به کاهش استهلاک کمک می‌کند. همچنین در کاهش نویز دستگاه و روان بودن آن تاثیر دارد.

 

دریچه‌‌‌‌‌های تخلیه

دریچه تخلیه داخل یک کانتینر قرار دارد و برای استفاده فوری به شیلنگ‌‌‌‌‌های هوا وصل می‌شود، آن‌ها به عنوان عوامل مهم تنظیم کننده فشار هوا به شمار می‌روند. نقص و خراب شدن دریچه‌‌‌‌‌های تخلیه نه تنها خطراتی برای دستگاه شما بلکه برای پرسنل مجاور و محیط کار نیز ایجاد می‌کند.

 

مخازن

ذخیره‌سازی تقریبا همه‌ی کمپرسور‌‌‌‌های اسکرو دارای مخزن ذخیره سازی هستند. ظرفیت مخزن‌‌‌‌‌های ذخیره سازی در اندازه و مقیاس متفاوت است، اگرچه برای کاربرد‌‌‌‌های حرفه ای و صنعتی، مخازن ذخیره قابل ملاحظه‌ای بزرگتر خواهند بود. هرچه مخزن بزرگتر باشد، زمان استراحت بیشتری برای موتور فراهم می‌کند.

 

بخش کنترل سیستم

این قسمت از دستگاه کمپرسور، برای کنترل پارامتر‌‌‌‌های مختلف مثل فشار دستگاه استفاده می‌شود و معمولا تنظیمات اولیه آن توسط کارخانه سازنده انجام شده است و برخی از موارد ساده باید توسط اپراتور‌‌‌‌های دستگاه تنظیم شوند.

 

فیلتر روغن

وجود فیلتر روغن نیز مانند فیلتر هوا برای کمپرسور‌‌‌‌های اسکروی روغنی واجب است. روغن در ابتدا از فیلتر روغن رد شده و فیلتر روغن وظیفه تمیزی و گرفتن املاح مضر روغن را دارد.‌

 

موتور

 متداول‌ترین موتور‌ها در کمپرسور، موتور‌‌‌‌‌های برقی هستند. هرچه ظرفیت مخزن و سطح پروژه بالاتر باشد نیاز به موتور قوی‌تر و پرقدرت‌تری است. در برخی از موتور‌ها حالت اسمارت قرار داده شده است و این حالت امنیت شما و دستگاه را فراهم ‌می‌کند و در زمان‌‌‌‌‌های مورد نیاز، موتور از حرکت باز می‌ایستد.

 

روتور

هنگامی که یک دستگاه روشن است و مراحل اولیه آن برنامه‌ریزی شده است، روتورها به چرخ دنده ضربه می‌زنند و هوای مکش را از طریق دریچه بازیافت می‌کنند. روتورها از طریق سیستم توزیع اتصال یاطاقان، کمربند و درایو موتور، به موتور کمپرسور متصل شده و چرخش را شروع می‌کنند. با شروع این چرخش، هوا در فضای بین روتورها مکیده شده و با ادامه چرخش، فشرده می‌شود.

 

دریچه‌‌‌‌‌های مکش

دریچه‌‌‌‌‌های مکش می‌توانند در انواع تنظیمات مختلف ارائه شوند. دریچه مکش یا ورودی به عنوان اولین نقطه ورود هوا به کمپرسور عمل می‌کنند و دارای تنظیمات خاصی هستند که مطابق با آن باز و بسته می‌شوند تا راندمان دستگاه حفظ شود.

گالری تصاویر محصول
 کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسور‌‌‌‌های صنعتی است که کاربرد‌‌‌‌های زیادی را در صنایع مختلف دارد.
 کمپرسور اسکرو
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر